Нині медицина краси, зокрема й ін’єкційна косметологія, не стоять на місці: невпинно шукають нові засоби, методи та речовини для мінімізації ризиків та отримання тривалішого результату від процедур. Якщо ж узагальнити, то ін’єкційна косметологія — це метод корекції вікових змін обличчя і тіла за допомогою ін’єкцій, в результаті яких стимулюється приплив крові, активізується синтез колагену, а також підвищуються захисні властивості шкіри.
Українське медична спільнота дерматологів і косметологів намагається не відставати від своїх закордонних колег. Зокрема розвиває власну науково-практичну базу, що може послугувати основою подальших навчання, досліджень і наукового дискурсу. Сьогодні ми розглянемо посібник на цю тему: «Ін’єкційна косметологія», що вийшов з-під пера Ольги Судник в травні 2022 року. За спостереженнями нашої редакції, ця книга є першим в Україні науково-практичним посібником, яка обширно висвітлює сферу ін’єкційної косметології та узагальнює досвід проведення таких процедур у власній справі однієї співавторок — Ольги Судник — центру Olga Sudnyk Academy of Beauty.
А тепер детальніше про сам посібник. Умовно видання можна поділити на дві частини: теоретичний мінімум для роботи в інєкційній косметології та ретельний опис кожної практики медицини краси.
Перша частина книги складає теоретичну базу з мезотерапії — введення під шкіру вітамінів, мікроелементів та інших препаратів з метою попередження старіння та поліпшення роботи залоз — й біоревіталізації — насичення шкіри гіалуроновою кислотою. Окрім цього, описано ботулінотерапію та разом з цим розкрито фізіологічний вплив ботулотоксину типу А, яка допомагає розгладити зморшки та знижує активність м’язів для появи нових.
Контурна пластика – це ще один метод ін’єкційної косметології, заснований на введенні філерів чи гіалуронової кислоти (зазвичай гелеподібних препаратів) в шкіру. У посібнику «Ін’єкційна косметологія» цій темі виділений окремий розділ. У ньому авторки ретельно розглядають процес контурної пластики губ. Починаючи від теорії про типи форм губ, анатомію нижньої частини обличчя, індивідуальний підхід до корекції, які є покази та протипокази до процедури до характеристики філерів та виборів препарату тощо.
У другій частині посібника Ольга Судник ґрунтовно розглянули покрокові етапи кожної з процедур ін’єкційної косметології, які описувалися в першій частині видання. Наприклад, детально проілюстровано техніки введення препаратів під час мезотерапії, біоревіталізації, ботулінотерапії та контурної пластики.
Авторка охопила чималий перелік актуальних практик ін’єкційної косметології, описала принципи роботи з кожним напрямом. Варто відзначити також і виокремлення тенденцій ін’єкційної косметології та опису розвитку цієї сфери за кордоном.
Аналізуючи зміст видання, його наповнення та фактаж, можна зробити висновок, що книжка буде цікавою для студентів чи інтернів. Фахівці, так як дерматологи чи косметологи, зможуть теж дізнатися щось нове, або звірити свої знання із досвідом українських та закордонних колег, що представлений в книжці.